Cekin.si
image (28)
Koristno

Prostovoljci zanjo zbirajo 17.000€, zdaj se je izkazalo, da jim je mesece nesramno lagala!

N.Š.
13. 12. 2011 09.34
8

'Vsako noč, ko ležem v posteljo, se sprašujem, ali bo moja zadnja ...' tako ganljivo je 42-letna mamica dveh otrok zaključila svoj govor na dogodku, kjer so zanjo zbirali denar.

Američanka Martha Nicholas je namreč trdila, da ima raka jajčnikov v četrtem stadiju, njena smrt naj bi bila zato le še vprašanje časa.

Kot poroča WRIC-8 pa se je zdaj izkazalo, da ženska sploh nima raka! Prejšnji teden so jo aretirali zaradi prevare. 'Tekom preiskave nismo našli nobenih dokazov, da se je ženska kadar koli zdravila v kateri od zdravstvenih ustanov, ki jih je navajala v javnih nastopih,' je povedal tiskovni predstavnik policije. 'Smo pa našli veliko dokazov, da so ji ljudje darovali precejšnje vsote denarja za zdravljenje, ki ga očitno nikoli ni potrebovala.'

Kot še poročajo ameriški mediji, je samo s prodajo majic z napisom 'Cancer Sucks' zaslužila okoli 8.000 evrov, preostanek so, tudi po 400 evrov na osebo, donirali prostovoljci. 'Ne verjamem poročilom. Česa takšnega si nihče ne izmisli. To bi bilo pošastno,' je povedala ena od donatork. Da je mati na smrtni postelji naj bi bila prepričana tudi njena otroka, stara 10 in 13 let.

Njen odvetnik sicer daje izjemno skope izjave, je pa medijem povedal, da je njegova stranka res bolna, ima namreč psihične težave, zato bo na sodišču zagovarjal tezo, da prevare ni zagrešila namerno.

Nicholasova sicer ni edina oseba, ki se je zaradi denarja pretvarjala, da ima smrtonosno bolezen. Kanadčanka Ashley Kirilow je bila lani spoznana za krivo takšne prevare, v začetku leta pa so obsodili še eno Kanadčanko, ki je s hlinjenjem bolezni zbrala skoraj milijon evrov.

 

 

Komentarji (8)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
User535962 12. 12. 2011 19.26
+30
naši politiki tud stalno zbirajo naš denar za neobstoječe projekte(razne anekse k pogodbam) in kot vse kaže,ne bo nihče sedel! to me bolj skrbi kot kaj delajo v kanadi in zda
User420026 12. 12. 2011 16.43
+72
Mislim kam gre ta svet! da si ljudje izmišljujejo da imajo raka,ki jih lahko prav kmalu res doleti ampak tedaj jim pa nebo nobeden pomagal
User543920 12. 12. 2011 17.15
-13
Si mi vzel iz jezika.
User447114 12. 12. 2011 18.24
-28
Vesna je dokazala da je KMETICA hahahaaaaa
Quatflow 12. 12. 2011 20.10
+25
Saj ne zbira ona za kmetijo ampak zbirajo tisti, ki ji želijo pomagati prostovoljno, je kaj narobe? Se je kaj zlagala kot ta tu zgoraj?
User744461 12. 12. 2011 20.52
+11
lojze 30, ne pozabi , da to ni njena ideja, ampak ideja njenih podpornikov. tako da .....začepi.
User756010 12. 12. 2011 21.51
+15
Lojze30 bom vas takole vprašal. A je Vesna prosila, da ji naj pomagamo pri nakupu kmetije? Odgovor je NE. Skupina ljudi se je zbralo, da bi ji radi pomagali in ona nima nič stem. Kdor bo daroval pač bo kdo pa ne pa ne in nikogar se ne sili.
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Spremeni nastavitve piškotkov Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2025, Cekin.si, Vse pravice pridržane Verzija: 1103