Cekin.si
Denar na bankomatu
Novice

Kaj storiti, ko ti po pomoti nakažejo skoraj 400.000 evrov?

M.M.
05. 06. 2025 03.38
4

Si predstavljate, da vam po pomoti nakažejo skoraj 400.000 evrov? Veronika je to doživela, a se ni dobro končalo. Zdaj jo čaka sojenje zaradi prevare. Kako bi ravnali vi?

Si predstavljate, da vam na račun namesto nekaj tisočakov nakažejo skoraj 400.000 evrov? To se je zgodilo Veroniki. Žal pa se njena zgodba ni končala srečno. Namesto zaslužene sreče jo zdaj preganja obtožba o prevari. S tem denarjem si je kupila avto, televizorje in še marsikaj, preden so napako odkrili. A to ni hollywoodski film, temveč resnična zgodba iz Argentine, ki jo bo Veronika drago plačala. Ali bi vi ravnali drugače?

Ko se velika napaka spremeni v pravno bitko

Veronika si je privoščila pravo malo nakupovalno mrzlico. Avto, televizorji, kuhinjski pripomočki – vse to je kupila v nekaj urah po prejemu denarja. Preiskava je pokazala, da je v le nekaj urah po napačnem nakazilu opravila kar 66 transakcij, v prvih desetih minutah pa kar 12 nakupov.

Seveda, kdo ne bi bil vesel takšne 'napake'? Ampak, kot pravijo, 'kar ni tvoje, te ne more osrečiti'. In Veronika se je o tem grenko prepričala. Sedaj jo namesto uživanja v novih stvareh čaka boj na sodišču. 

Kaj vse je Veronika kupila preden so odkrili napako?

Finančnik je hitro odkril napako pri plačilu in sprožil postopek proti Veroniki in petim drugim osebam zaradi suma prevare. Sodišče je odredilo plačilo varščine v višini 30 milijonov pezosov za vsakega obtoženega, da bi se izognili priporu. Kljub temu, da je bilo 90% denarja vrnjenega, preostalih 10% ostaja blokiranih na različnih digitalnih računih. Primer razkriva pomembnost notranjih kontrol v finančnih institucijah in hitro ukrepanje ob odkritju nepravilnosti. Hiter odziv je ključen za preprečevanje večje škode.

Po podatkih je bilo v prvih 10 minutah po napačnem nakazilu opravljenih kar 12 transakcij! Hitro zapravljanje denarja je pritegnilo pozornost in sprožilo preiskavo.

Veronika se je branila, da je denar nujno potrebovala in se je o nakazilu posvetovala s svojim odvetnikom. Trdi, da ni del nobene skupine prevarantov. "Šla sem v supermarket, pomagala sem družini in nakazala denar bratom in sestram," je pojasnila. Kljub njenim pojasnilom je še vedno obtožena skupaj s petimi sorodniki. Primer postavlja v ospredje dilemo, ali je ravnanje iz stiske opravičljivo.

Evro
EvroFOTO: Shutterstock

Celotna zgodba Veronike Akoste je opozorilo o pomembnosti finančne pismenosti in odgovornega ravnanja z denarjem. Ne glede na njene okoliščine, da je bila v finnačni stiski, je treba takšno situacijo obravnavati preudarno in v skladu z zakonodajo. Napake se dogajajo, a pomembno je, kako se nanje odzovemo. Veronikin primer bo zagotovo služil kot študija primera za bodoče generacije o tem, kako se ne sme ravnati ob nepričakovanih finančnih 'darilih'.

Vir: Blic

Se vam zdijo informacije pomembne? Vam je članek všeč? Delite ga s svojimi prijatelji! 

UI Vsebina ustvarjena z generativno umetno inteligenco.
Komentarji (4)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ibasumik 05. 06. 2025 16.29
dvigneš, kupiš nepremičnino na ženino ime. ko te dobijo, priznaš in vračaš od plače 😁
T-I-T-O 05. 06. 2025 14.03
+1
Vsak ve zakaj dobi jaz že 15 let čakam vmes so me hoteli zares ubit zaradi denarja da sem na konci policijo na dom poklical če mi bodo nakazali ali ne če mi ni še ki policija pokradla par miljonov??To je velik vprašaj??Pa izhaja od lastninjenja države pa epi centrov...
T-I-T-O 05. 06. 2025 14.18
Tu je bilo mišljeno epicentra pa od na PIK ko ima policija za migrante.Da ne bo pomot.
oježeš 05. 06. 2025 10.14
+1
Njprej je treba rešiti od kje in koga je bil denar nakazan. Če ne pričakuješ takega nakazila, veš, da je nekaj narobe in da bodo posledice prej ali slej, ne pa da kar hitro v shoping in zapravljati. Ko si prepričan, da je nakazani denar res tvoj (loterija itd.), potem pa ni problem zapravljanja. Ampak tako pridobljeni denar hitro izpuhti, kar pa je stvar posameznika.
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Spremeni nastavitve piškotkov Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2025, Cekin.si, Vse pravice pridržane Verzija: 1061