Cekin.si
Denar
Subvencije

Za zagon socialnega podjetništva skoraj milijon evrov

STA
10. 09. 2025 11.59
0

Ministrstvo za gospodarstvo, turizem in šport je na prvem razpisu za spodbujanje projektov zadružništva in socialne ekonomije ter za zagon socialnega podjetništva v letošnjem letu izbralo 19 projektov. Skupna vrednost njihovega sofinanciranja znaša 961.020 evrov, so sporočili z ministrstva.

"Projekti prispevajo k razvoju krožnih in okolju prijaznih rešitev, podpirajo vključevanje ranljivih skupin v gospodarstvo in družbo, krepijo zdravje in dobrobit posameznikov ter prispevajo k ohranjanju kulturne dediščine in celostnemu razvoju lokalnih skupnosti," so navedli.

Kdo bo prejel največ sredstev?

Evro
EvroFOTO: Adobe Stock

Na prvi razpis se je prijavilo 52 organizacij. Uspešnih je bilo 19. Med tistimi, ki bodo prejeli največ sredstev, so Jutro iz Kočevja, Lunina vila, Smetumet, Zavod za kulinariko in turizem Dobrote Dolenjske, Plesni Teater Ljubljana, Zadruga Zakladi Kočevske in Zavod Konc Ravne na Koroškem.

Skupna vrednost razpisanih sredstev med letoma 2025 in 2029 znaša 4,8 milijona evrov. Vsa sredstva so zagotovljena iz evropskega sklada za regionalni razvoj in državnega proračuna.

Se vam zdijo informacije pomembne? Vam je članek všeč? Delite ga s prijatelji!

Najbolj brane novice:

Komentarji (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Spremeni nastavitve piškotkov Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2025, Cekin.si, Vse pravice pridržane Verzija: 1254